Cesta je ve spolupráci...všichni jsme tu
pro ženu, její dítě a rodinu.

ZAJÍMAVÉ ODKAZY

Mezinárodní konfederace porodních asistentek (International confederation of midwives - ICM): www.internationalmidwives.org

Mezinárodní zdravotnická organizace (World Health Organization): www.who.int

National Institute for Health and Care Excellence: www.nice.org.uk

International MotherBaby Childbirth Organization: https://www.imbci.org/

Primal Health Research Database: www.primalhealthresearch.com

Férová nemocnice: www.ferovanemocnice.cz

Webové stránky 30. Celosvětového kongresu porodních asistentek ICM Congress Prague 2014: www.midwives2014.org

Webové stránky nadcházejícího Celosvětového kongresu porodních asistentek ICM Congress Toronto 2017: www.midwives2017.org

série rozhovorů o běžné praxi v zahraničí

Joanna Nemrava 

Prezidentka kanadské asociace porodních asistentek nám na Světovém kongresu porodních asistentek, který se konal v červnu 2014 v Praze, prozradila, jak funguje perinatální péče v Kanadě.

 

 

 

Jette Aaroe Clausen, PhD.

Podívejte se, jak to vypadá v Dánsku v oblasti porodní asistence. Dánsko je na špici, kde jsme my? Vyzpovídali jsme Jette, senior lektorku porodní asistence z Aarhus univerzity v Dánsku.
 

 

 

 

Mervi Jokinen

Tentokrát jsme si povídali o porodní péči v Británii s Mervi Jokinen, prezidentkou evropské asociace porodních asistentek.
 

 

 

 

Prof. Cecily Begley, MSc, PhD.

Porodní asistentka nebo císařský řez? Své zkušenosti a znalosti nám tentokrát představí profesorka Cecily Begley z Trinitiy College v Dublinu.
 

 

 

 

Frances Cagnes

Výkonná ředitelka Mezinárodní konfederace porodních asistentek se ohlíží za proběhlým světovým kongresem porodních asistentek, který se konal na začátku června 2014 v Praze. Jaké je její poselství českým porodním asistentkám? Podívejte se na další video ze série.